

Körömbenövés? Így szabaduljon meg tőle!
- Parádi Petra
- 2022-01-06
A benőtt köröm pokoli fájdalmat okozhat minden lépésnél. Ha a köröm benő a lábujj szövetébe, nincs helye az időhúzásnak, cselekedni kell!
Mutasd a körmöd, megmondom, ki vagy!
A köröm az ujjak végpercének háti oldalán fekvő, közepén kissé domború szarulemez, amely a bőr irharétegének módosult részéhez rögzül: ezt nevezzük körömágynak.
A köröm leggyakoribb betegségei közé tartozik annak gomba vagy baktérium okozta fertőzése, mely duzzanattal, bőrpírral, fájdalommal és körömelszíneződéssel jár.
Egyes betegségek, vitamin- és ásványianyag-hiányok a körmön is meglátszódhatnak. A-vitamin-hiány esetén a köröm töredezik, vashiány esetében a köröm lemeze elvékonyodik, töredezik és lassul a növekedése. Szöveti oxigénellátás zavar esetén a köröm megnagyobbodik, vastagabb és domborúbb lesz. Ez akár szívbetegség gyanújele is lehet, ilyen esetben mindenképp ajánlott szakemberhez fordulni!
A köröm benövése kínkeservessé teheti az érintettek életét. Érdekesség, hogy a benőtt köröm elsősorban fejlett országban alakul ki, de ennek okára még visszatérünk. Most vegyük szemügyre magát a betegséget!
Mikor beszélünk körömbenövésről?
A benőtt köröm akkor alakul, amikor a köröm széle belenyomódik a körömvezető sínbe, ezáltal pedig folyamatos irritálja azt. Ennek következtében a környező kötőszövet begyullad, és fájdalomérzet, duzzanat, továbbá váladékozó, gyulladásos szövetszaporulat jelentkezik tünetként.
Körömbenövés során az érintettek elsősorban arra panaszkodnak, hogy a köröm és a lábujj a legkisebb behatásra is érzékeny, tapintása pedig fájdalmas.
Jöjjön el hozzánk konzultációra!
Amennyiben nem tudja, mi okozhatja a körömbenövést, keresse fel szakembereinket, akik elvégzik a szükséges vizsgálatokat, és felállítják a diagnózist!
A körömbenövés leggyakoribb okai
Az egyik okra már tettünk utalást, mikor azt írtuk, hogy a körbenövés elsősorban a fejlett országok lakóit érinti. Ennek oka, hogy számos fejletlen országban a mai napig mezítláb járnak-kelnek az emberek, miközben a Szex és New York című sorozatban már 20 évvel ezelőtt is lelopták a méregdrága cipőt Carrie lábáról.
- Nem megfelelő lábbeli
A szoros cipőkben a köröm „rá van kényszerítve”, hogy abba az irányba nőjön, amerre nem szabadna. További problémát jelenthet, ha a lábkörmök túl nagyok, és emiatt még az átlagosnál is nagyobb terhelésnek vannak kitéve a cipőben.
- Helytelen körömvágási szokások
A kezeinken félkörívben érdemes vágni a körmeinket, a lábainkon azonban nem. A lábujjakon azt csak egyenesen szabad, mert ha ezeket is félkörös ívben vágjuk le, akkor könnyebben be tud nőni a köröm a bőr alá.
- Sérülés
A tünetegyüttest kiváltó okok közé tartozhat egy komolyabb sérülés is.
Hogyan kezelhető a körömbenövés?
Egy enyhébb, kevésbé előrehaladott stádiumban lévő körömbenövés akár egyszerűbb megoldásokkal is csillapítható. Ahogy lábbelink lecserélése, minél több mezítláb töltött idő és a rendszeres teafaolajos lábfürdő is enyhítheti a panaszokat.
Azonban ezek a házi praktikák sok időt vesznek igénybe, és a körömbenövés elleni harcban a győzelem nem garantált. De akkor mi a leghatékonyabb megoldás?
A legtutibb módszer: CO2 lézeres kezelés
Mint a legtöbb beavatkozásnál, úgy a CO2 lézeres kezelést megelőzően is első a szakemberrel történő konzultáció.
A konzultáció során precíz tájékoztatást adunk a kezelés menetéről, az érzéstelenítésről, a műtét utáni teendőkről és az esetleges szövődményekről.

Amit tudnia kell a benőtt köröm lézeres kezeléséről
- Az esetleges komplikációk elkerülése végett a beavatkozás előtt ellenőrizzük, hogy megfelelő-e a végtagrész keringése.
- A helyi érzéstelenítést követően eltávolítjuk a benőtt körmök széleit, majd lézerrel eltávolítjuk a sarjszöveteket.
- Ezt követően szintén lézerrel eltávolítjuk a köröm termelődéséért felelős ún. mátrix-sejteket.
- Ennek köszönhetően ebben a keskeny sávban nem fog a köröm újra benőni, vagyis megakadályozható az újbóli körömbenövés.
A Szegi Medical Centerben a CO2 lézeres beavatkozást a csúcstechnológiás Alma Laser Femilift lézerrel végezzük, Magyarországon elsőként.
Képzett szakembereink és az egyedülálló exkluzív lézeres eljárás együttesen garantálja a kezelés sikerességét – amely során fájdalom és vérzés csak minimális esetben fordulhat elő.
A kezelés után visszamaradó sebfelületet javasolt néhány napig kímélni, az orvos utasításának megfelelően kezelni, és jól szellőző, kényelmes lábbelit hordani. Általában 10-14 nap szükséges a seb teljes gyógyulásához, ekkorra szűnik meg a területen korábban ott lévő gyulladás is.
Keressen minket bizalommal, hogy ne kínozza a körömbenövés!
Kérdése van a körömbenövésről?
A Szegi Medical Center munkatársai konzultációt biztosítanak az Ön számára! Keressen minket bizalommal e-mailben vagy telefonon!
Ide kattintva megtalálja elérhetőségeinket vagy kattintson az alábbi gombra:
Foglaljon időpontot!
Nálunk mindent megtalál egy helyen - az esztétikai kezelésektől kezdve, a szakrendeléseken át, egészen a diagnosztikai vizsgálatokig. Jöjjön el hozzánk egy konzultációra!
Legújabb bejegyzések



Kategóriák
Szegi Medical Center
Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön
legfrissebb híreinkről és ne maradjon le aktuális akcióinkról!
NYITVATARTÁS
- Hétfő – Péntek: 07.00 – 20.00
- Szombat: 09.30 - 20.00
- Vasárnap: zárva
Leírásaink tájékoztató jellegűek, a változtatás jogát fenntartjuk!
Szegi Medical Center | Budapest © 2022 Minden jog fenntartva!